Zasada działania

Ustaw temperaturę, w której czujesz się optymalnie! System ogrzewania płaszczyznowego reguluje indywidualną temperaturę w pomieszczeniu – niewidocznie i energooszczędnie. Ogrzane powierzchnie pomieszczenia równomiernie oddają ciepło, zapewniając komfortową temperaturę. Pomieszczenie samo w sobie staje się systemem ogrzewania. Zdecyduj się na ogrzewanie podłogowe, sufitowe lub ścienne!

Rozdzielacz obwodów grzewczych REHAU

Rozdzielacz obwodów grzewczych

W miejsce otwartego pieca ciepło do ogrzewania płaszczyznowego dostarczają najnowocześniejsze systemy grzewcze. Podgrzana woda płynie do tzw. rozdzielacza obwodów grzewczych, który jest umieszczony w mało widocznym miejscu w ścianie lub niewielkiej, niskiej szafce. Tutaj następuje dystrybucja ciepłej wody w zależności od potrzeb.

Regulator pokojowy NEA

Regulator pokojowy Nea

Za pomocą łatwego w obsłudze regulatora pokojowego Nea masz możliwość ustawienia indywidualnej temperatury w każdym pomieszczeniu. Regulator steruje siłownikami termicznymi na rozdzielaczu, które z kolei regulują ilość ciepłej wody płynącej w rurach. Regulator Nea jest kompatybilny ze wszystkimi systemami ogrzewania płaszczyznowego.

Rury RAUTHERM S

Rury

Przez wykonane z trwałego, nowoczesnego tworzywa rury płynie ciepła woda ogrzewając powierzchnię, w której zostały ułożone. Efektem jest przyjemne ciepło, do wytworzenia którego potrzeba jest mniej energii, niż w przypadku konwencjonalnych systemów grzewczych.

 

Przyjemne ciepło nie tylko z podłogi

Ogrzewanie i chłodzenie I Zalety ogrzewania płaszczyznowegoObszary zastosowania I Nasze realizacje