Turbokominek

Turbokominek to wkład kominkowy z płaszczem wodnym, który dodaje uroku każdemu salonowi, pozwala na relaks przy trzaskającym ogniu ogrzewając jednocześnie cały dom i ciepłą wodę użytkową. Służy do ogrzewania pomieszczeń poprzez istniejącą instalację C.O. oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w zasobnikach od 100 do 500 litrów. W przypadku słabo ocieplonego budynku posiada możliwość ogrzania od 100 do 250 m2 i 100-600 m2, dla powierzchni użytkowej domu dobrze zaizolowanego.
Turbokominek przeznaczony jest do spalania drewna kominkowego. Należy stosować polana drewna liściastego sezonowanego tj. buka, olchy, jesionu, grabu – najlepiej o długości około 50 cm i obwodzie od 30 do 50 cm o odpowiedniej wilgotności, lub brykiety drewniane. Długi czas spalania paliwa, nawet do 10 godzin.
Kominek może współpracować ze wszystkimi źródłami ciepła, m.in. kotłami gazowymi, olejowymi, węglowymi, kolektorami słonecznymi czy pompami ciepła.
SCHEMAT DZIAŁANIA
Podczas pracy kominka automatycznie odłączany jest kocioł. Dzięki czemu ciepła woda i mieszkanie ogrzewane jest tylko z kominka. Automatyka precyzyjnie steruje nagrzewaniem płaszcza wodnego. W zależności od życzenia klienta osiągane są zadane temperatury od 40 do 80 stopni dzięki czemu ciepło może być kierowane na instalacje centralnego ogrzewania lub podgrzać wodę użytkową.

Zintegrowane ogrzewanie – Turbokominek – Kocioł – Integrator II
Integrator II – sterowany przez sterownik Turbokominka w funkcji temperatury ciepłej wody użytkowej i płaszcza wodnego kominka. Jest przeznaczony do kotłów z wbudowanym zaworem trójdrożnym. Posiada wbudowany zawór trójdrożny rozdzielający CO/CWU oraz zawór.

Systemy centralnego odkurzania I Oczyszczalnia