Centrale wentylacyjne

Jednym z najbardziej sprawdzonych systemów wentylacji montowanych przez nasza firmę są Centrale wentylacyjne AirPack Home firmy Thessla GreenIch zastosowanie gwarantuje:

30% większe oszczędności energii
Każdy rekuperator osiąga wysoką sprawność odzysku ciepła tylko wtedy, gdy przepływy powietrza są zrównoważone. Tylko wtedy niemal cała energia powietrza wywiewanego z pomieszczeń może zostać ponownie wykorzystana do podgrzania powietrza świeżego, nawiewanego zimą do budynku. AirPack Home działa inaczej niż większość central wentylacyjnych. System CF ciągle mierzy przepływy powietrza i reguluje prędkości obrotowe wentylatorów tak, by wentylacja była zawsze zrównoważona.

2× mniejszy hałas
W wentylacji najbardziej uciążliwy jest hałas emitowany do kanału nawiewnego, ponieważ doprowadza on powietrze do sypialni i salonu. W tradycyjnych centralach wentylacyjnych wentylator nawiewny połączony jest bezpośrednio z kanałem nawiewnym. Dlatego powstająca w wirniku wentylatora fala akustyczna odbija się od sztywnej obudowy i przenosi do kanału nawiewnego większość swojej energii. Centrale wentylacyjne AirPack Home zostały zaprojektowane tak, że fala akustyczna zanim trafi do kanału nawiewnego musi przepłynąć przez tysiące kanalików wymiennika ciepła tracąc znaczną część swojej energii. Dzięki temu emituje do kanału nawiewnego 10-krotnie mniejszą moc akustyczną, 3-krotnie mniejsze ciśnienie akustyczne i 2-krotnie mniejszą głośność.

40% wyższy standard filtracji powietrza bez zwiększania kosztów filtracji
Jedną z najważniejszych funkcji systemu wentylacji jest skuteczna filtracja powietrza. Pył wpływa negatywnie na zdrowie, pogarsza higienę instalacji wentylacyjnej i przyczynia się do brudzenia ścian i przedmiotów w pomieszczeniach. Stosowane przez AirPack Home filtry pozwalają na ponad 50% dłuższy czas użytkowania w porównaniu do standardowych filtrów w postaci włókniny klasy G4.
W naszych instalacjach najczęściej stosowany jest rekuperator AirPack Home Horizontal i Vertical. → Pobierz Ulotkę

 

Na szczególną uwagę zasługuje rekuperator AirPack4

AirPacka4 można zainstalować w nieogrzewanym pomieszczeniu, w którym zimą temperatura spada nawet do -15°C.
AirPack4 działa z wysoką sprawnością nawet w niskich temperaturach otoczenia. Dzięki temu można go instalować w pomieszczeniach nieużytkowych oszczędzając cenną przestrzeń budynku. Rekuperator nie straci sprawności i nie wystąpi ryzyko kondensacji wilgoci na powierzchniach jego obudowy. Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnej koncepcji obudowy FULLSHELL wykonanej ze spienionego polipropylenu o grubości 50 mm pozbawionej elementów złącznych i innych mostków cieplnych.
Rekuperator jest cichy, co jest bardzo ważne, ponieważ nawet najskuteczniejsza wentylacja nie jest komfortowa, jeżeli jest głośna. AirPack4 redukuje hałas dzięki koncepcji układu przepływowego oraz konstrukcji obudowy.
→ Pobierz Ulotkę

Vertical
Vertical
Flat
Flat
Horizontal
Horizontal